CUPA ile Çin’de Eğitimi Keşfedin!..

Türkiye uluslararası öğrenci alanında bir cazibe merkezidir. Her yıl 1milyon 700 bin öğrenci Türkiye’de ünversite sınavlarına girmekte fakat bunlardan sadece 700 bini üniversitelere yerleşmektedir. Diğerlerinin de önemli bir kısmı yurtdışında eğitim almaktadır. Çin, Türk öğrenci pazarından yeterli sayıda öğrenci alamamaktadır. Bunun en büyük nedeni tanıtım eksikliği ve öğrenci bulma kurumları ile iletişim eksikliğidir. Çin Üniversitelerinde Türkiye’den daha fazla sayıda öğrencinin eğitim görmesini sağlamak için Çin Ümiversitelerindeki eğitim sistemi ve Çin’de yaşamın avantajları planlı ve programlı bir şekilde Türkiye’ye getirilerek tanıtılmalıdır

CUPA (Çin Üniversiteleri Tanıtım ajansı ) bu boşlugu doldurmak üzere Türkiye’nin en buyuk eğitim fuarı olan IEFT(International Education Fairs of Turkey)ile TUCEM (Türk Çin İktaisadi Eşleştirme Merkezi) tarafından kurulmuştur.

CUPA  Cine ogrenci götürmek ve akademik degisim hizmetleri icin faaliyet yuruten, Cin'de bu alandaki en üst KURUM olan  Cin Burs Konseyi'nin Turkiye'de yetkili ogrenci degisim ve Cin Universiteleri tanıtım ajansidir.

Ajansın merkezi İstanbul'da bulunup, Çin’de uluslararası eğitim konusunda deneyimli bir ekip ajans merkezinde yer almakta ve tüm iş profesyonel bir şekilde, bu ekip tarafından yürütülmektedir.

Tüm hakları saklıdır © 2013 Çin Eğitim - Soner Aygün