Sağlık Hizmetleri

Çin'e giriş yapan tüm yabancıların, uçuş esnasında kabin görevlileri tarafından dağıtılan sağlık bildirisi kartını doldurmaları gerekmektedir. Resmi olarak Çin, HIV taşıyıcılarına giriş vizesi vermez.

Yabancıların ülkeye girerken Yolcu Sağlık Bildirisi Kartlarını Çinli karantina yetkililerine göstermeleri zorunludur. Çin'de altı aydan daha uzun kalmayı planlayan yabancıların HIV negatif olduklarını kanıtlayan belgeleri sunmaları gerekir.

Eğer süregelen bir hastalığınız varsa, Çin'de doktora gitmenizin gerekmesi halinde, Çin'e gitmeden önce doktorunuzdan sağlık dosyanızın bir kopyasını istemenizde ve yanınızda götürmenizde fayda var. Dosyanızda yer alması gereken bilgiler: adınız, adresiniz, sigorta bilgileriniz, acil durumda irtibata geçilecek kişi detayları, kan grubu, sağlık sorunları ve önceki hastane kalışları, kullanılan ilaçlar ve dozları, ilaç alerjileri ve tarihleriyle birlikte aşılar.

Acil durumlarda, hastaneye gitmeniz gerektiğinde, Çin genelinde yabancılar için sağlık hizmetleri verilmektedir. Büyük hastanelerin özellikle yabancılar için ayrılmış özel bölümleri vardır. Hem Batı hem de Çin tıbbı ilaçları mevcuttur.