Sino British College

Uluslararası düzeyde yüksek standartlarda eğitim veren bir okul olan Sino British College, Shanghai’da sehrin merkezinde tarihi bir kampüste yerleşiktir. Yaklaşık 2000 lisans öğrencisi olup, 42 ülke ve bölgeden yaklaşık 150 uluslararası öğrencisi bulunmaktadır. İşletme ve Mühendislik alanlarında uluslararası niteliklere sahip akademik kadrosu ile birçok lisans programı sunan okulda dersler İngilizce olarak verilmekte, öğrenciler yaşam içinde Çince öğrenme fırsatı da bulabilmektedirler.
Çin ile İngiltere arasında gün geçtikçe gelişen siyaset, iş ve kültür alışverisi , Sino British College ile eğitim alanında da işbirliğine dönüşmüştir. Sino British College İngiltere’nin önde gelen 9 üniversitesi ile işbirliği içinde çalışmakta ve bu okullardan diploma verme imkanını sağlamaktadır. Ortaklarından , Sheffield ve Leeds, 2009 Times Higher Education Sıralaması tarafından en iyi 100 Uluslararası Üniversiteler arasında yer almıştır. 2011 yılında Sheffield Yılın İngiltere Üniversitesi seçildmiş ve Huddersfield uluslararası öğrencilerin dünya çapında kamuoyu yoklamasında 1 numaralı sırada yer almıştır. .

Sino British College öğrencileri 4 yıllık lisan programlarını
4+0 SBC Shanghai
2+1+1 Shanghai+UK +shanghai
3+1 Shanghai + UK seceneklerşi ile tamamlayabilirler.

İşbirliği olan üniversiteler.

Universty of Breadford
Universty of Huddersfield
Universty of Leeds
Leeds Metropolitan Universty
Liverpool John Maares Universty
Manchester Metropolitan universty
Universty of Salford
Universty of Sheffield
Sheffield Hallom Universty

Çağdaş Çin’in bilgilerini dış dünyayla paylaşma imkanına sahip olan öğrenciler başarılı profosyoneller olarak mezun olmaktadırlar. Sıno British College ‘ın verdiği kariyer hizmetleri ile öğrenciler kamu ve özel sektör ile ilişkilerini geliştirerek staj ve istihdam imkanları bulmaktadırlar. Kariyer hizmetleri 2013 te mezunlarınıon %95 ine staj ve istihdam imkanı sunmuştıur.

Tüm hakları saklıdır © 2013 Çin Eğitim - Soner Aygün